Přihláška do letošního ročníku PJN spuštěna

Milí hudební přátelé,

konečně tu máme přihlášku na 29. ročník soutěže Prague Junior Note 2020. Pořád doufáme, že ji budeme moci uskutečnit v avizované době 12.–14. 6. 2020. Nevíme, jak se situace vyvine, proto chceme být připraveni i na ztížené podmínky omezeného počtu shromážděných lidí.

Abychom soutěž i v takovém případě mohli uskutečnit, chystáme možnou verzi, kdy by v sále byl jen povolený počet lidí (porota, soutěžící, snad rodiče nebo učitel a kameraman) a výkony našich malých i větších muzikantů by se natáčely kamerou v sále a streamovaly buď v prostoru AMU nebo na internetu na našich stránkách. Z tohoto důvodu potřebujeme dopředu potvrzení zákonných zástupců soutěžících, že s tím souhlasí. Tentokrát to bude podmínka účasti na soutěži, protože nebudeme schopni jednotlivě někoho natáčet a vysílat a někoho ne, zvláště když se jedná o minutové výkony, mezi kterými neděláme žádné velké pauzy. Pokud by situace byla normální, chtěli bychom stejně natáčet, ale možná víc v zákulisí a okolo, abychom připravili nějaký dokument pro nadcházející 30. ročník.

Přejeme vám všem úspěšné vyplnění tohoto prazvláštního mezičasu a (obohaceni novými zkušenostmi) brzké navrácení do běžného pracovního chodu.

Hlavně nám všichni zůstaňte zdraví.

Helena Suchárová Weiser
ředitelka soutěže Prague Junior Note

Ivan Klánský
předseda poroty soutěže Prague Junior Note

Zpráva od vedení soutěže v souvislosti s omezeními kulturních akcí

Milí malí i velcí hudební přátelé,

nacházíme se v době, kdy nikdo z nás netuší, jaká omezení nás čekají a jak dlouho budou trvat.
Jsme si vědomi toho, že dodržování všech bezpečnostních nařízení je jen pro naše dobro.
Myslíme si ale také, že velmi důležitým aspektem takovéhoto vyjímečného stavu je i motivace a aspoň nějaký dohledný cíl. Zvláště u dětí.
Je nám nesmírně líto všech zrušených kol soutěží ZUŠ i jiných připravovaných hudebních setkání.
Vaše práce s přípravou ale přesto měla smysl, protože soutěže nejsou jenom o výsledcích.

Přestože víme, jaká je situace a z toho důvodu (i přes velký optimismus, který v sobě udržujeme) je nám jasné, že se omezení pohybu a vyučování mohou protahovat mnohem déle, než jsme si na začátku představovali, chtěli bychom prozatím

29. ročníku soutěže Prague Junior Note ve dnech 12.-14. června 2020 dát šanci.

Budeme se snažit být kreativní v přístupu k průběhu soutěže tak, abychom nikoho neohrozili.
V případě už jen menších omezení shromažďování lidí budeme přemýšlet o tom, že omezíme počet publika na jednotlivá vystoupení a budeme vše natáčet na videozáznam, aby o tento hudební zážitek nikdo nepřišel.
Doufám, že nás v naší snaze pochopíte a podpoříte.

Kdyby se situace dále komplikovala, samozřejmě soutěž zrušíme a přihlášeným kandidátům okamžitě podáme zprávu a vrátíme zápisné.

Chceme si tak udržet naději, že má smysl i za této situace něco dělat, cvičit, na něco se těšit, někam směřovat. Myslím si, že zrušení akce je menší zlo, než prázdnota bez cíle.

Sledujte prosím naše stránky a fb, kam budeme odteď každý víkend podávat aspoň krátkou zprávu. Zároveň připravíme nové přihlášky s prosbou o důkladné vyplnění všech kontaktních údajů. Bude přiložen i dokument k podepsání kvůli GDPR. Na ten teď čekáme, s ním pak zveřejníme i přihlášku. Od 1. 4. 2020 se budete moci přihlašovat.

Přejeme vám všem, abyste vydrželi zdraví a při síle.

Srdečně zdraví

Helena Suchárová Weiser
ředitelka soutěže Prague Junior Note

Ivan Klánský
předseda poroty soutěže Prague Junior Note